Підпорядкованість/відданість vs Незалежність/свобода людини (ТантраДжйотиш #18)
Незалежність/самостійність або підпорядкованість/відданість з т.з.науки Тантра-Джйотіш (# 18)
1. Чи може людина жити самостійно, незалежно?
2. Чи є кордони? І якщо – так, то де вони?
3. Що таке свобода?
Як би «свобода» – це добре … Але і «відданість» ( «служіння») – це теж ніби добре. Якщо і свобода, і відданість – це добре, то як їх поєднати? І чи можливо їх об’єднати?
Чому в українській мові “свобода” – це ‘воля’, а “вільний” – це ‘вільний’. Чому говорять “пішов на вільні хліби”, “воля або смерть”, “вольному – воля”, “охота гірше неволі”?
Давайте спочатку потренуємося “на кішках”, а потім перейдемо “до людини”, тобто розгляньмо на прикладі жінки, а потім дослідимо фундаментальні принципи.
‘
1) Якщо жінка віддана чоловікові (віддає йому свій час, йде за ним і довіряє йому своє життя) – це добре? Так, це правильно, це добре. Якщо жінка повністю віддана чоловікові (приділяє йому весь свій час, йде за ним і йому повністю слухняна) – це добре? Так, це прекрасно, це дуже добре. При цьому вона вільна або не вільна? Вона не вільна, тому що віддана і повністю залежна, але від цього їм обом дуже добре; це не тільки дуже сильна міцна сім’я, це – технологія еволюції в Дусі (технологія “розвитку душі”). Як вона вибрала такий шлях? За Волі Вищих сил – за велінням свого Духа або з волі Бога або з волі свого батька. Тобто у неї є Воля (Свобода / Свобода Волі) дотримуватися такого Шляху, такого вибору. Це усвідомлено? Так, це надзвичайно усвідомлено. В цьому її справжня Воля – Вища Воля, її Вища Свобода. І це – шлях реальної відданості. Це свобода чи ні? Це – несвобода у вчинках, але Свобода в головній Цілі Життя (у Звільненні), свобода в Стані, свобода в остаточному Наслідку життя.
‘
2) Якщо, навпаки, жінка “вільна”, тобто незалежна і самостійна, тобто не віддана нікому, ні за ким не йде, нікого не слухає (нікому не підпорядковується), нікому не служить, – то це добре? Це не природно, тобто “неправильно”, що не еволюційно; це проти Принципів Роду [Волі Бога], проти Вищих Принципів, хоча такий стиль життя в наш час модний, а також «приємний» для его жінок і оточуючих людей. У чому ж тут “свобода”? У тому, що я “роблю, що хочу”? .. Насправді це свобода чи ні? Це – свобода в діях / вчинках, але несвобода в Наслідку, несвобода в Стані, несвобода в остаточній Цілі Життя (Звільненні). І головне в такій ситуації – хто покровитель такої жінки? Яка Вища Сила відповідає за неї, за її життя?
‘
Можна розглянути життя дитини (його свободу / підпорядкованість) за аналогією на такому ж прикладі, і висновки будуть очевидні. А якщо розглянути життя чоловіка, його свободу або відданість?
‘
1) Якщо Чоловік живе за Вищими Принципами (за Принципами Роду / по Волі Бога / по Совісті), то поверхнево (миттєво, примітивно) він як би не вільний, тобто залежний від Вищої Сили (Роду/Бога), відданий своєму Богу (Отцю Небесному) / своєму Вчителю / своєму Правителю / своєму Отцю (батьку земному), але жити заради Вищого він вибрав сам, по своїй Волі, тобто він вільний у своєму виборі, і в результаті він отримає Звільнення (справжню Свободу).
‘
2) Якщо “чоловік” живе “вільно”, тобто “заради себе” або “заради фінансової незалежності” або “вище політики” або “як вільний художник” або “поза правилами”, “без принципів”, то в чому реально він вільний? У тому, що “роблю, що захочу”? .. По-суті це свобода чи ні? Це – свобода на словах, у вчинках, але несвобода в Досягненні, несвобода у глибокому внутрішньому стані, несвобода в Цілі Життя (у Звільнення). І хто покровитель такого чоловіка – кого він дякує, за те, що він є і за те, що він отримує? Яка Вища Сила дає йому Існування, яка Вища Сила веде його і дає йому завжди Натхнення?
- Отже, чи може людина жити незалежно? 1) Чи можна бути відданим Боргу (своєму Духу / Совісті) і не вільним у вчинках, але бути в реальному Стані Визволення – в стані свободи від “моїх” (егоїстичних) бажань. 2) А можна бути самостійним і незалежним від Боргу (від веління Вищих Сил / Духа, від Роду/Бога), при цьому я “вільний” в діях, але не можу знаходиться в Стані Свободи (Визволення від помилкової ілюзії “діяча”). Можливість вибрати перше або друге – це прояв ‘свободи вибору (свободи волі)’ людини. І слід робити цей вибір як більш усвідомлений.
- Чи є кордони? Де вони? Кордонів у ‘свободи вибору (свободи волі)’ немає, я можу вибирати в усьому нескінченному діапазоні від єдиного {Сурья} “Правильного” (вірного, дхармічного, за призначення) вчинку до “самого неправильного” (протиреволюційного) вчинку з безлічі {Шани} “неправильних”. 1) Які кордони при Свободі жити по Волі Вищих Сил? У мене лише одна можлива дія в кожну мить мого життя, але є нескінченність Внаслідок (в Стані Визволення від оков его). 2) Де кордони, якщо жити заради “свободи” та “незалежності”? Тоді у мене є нескінченна кількість можливих (саме можливих, а не правильних) дій, але немає Стану Визволення. Я маю можливість здійснювати будь-яке з цих дій, а чи маю я право?
- Що таке свобода? 1) Є Свобода як моя Воля (мій вибір) жити по Вищім принципам (по Призначенню); несвобода в діях, але Свобода Внаслідок, тому що в підсумку буде те, що потрібно Вищій Сили (Духу / Роду / Богу). 2) І є “свобода” жити заради незалежності, коли я “роблю, що хочу”, але при цьому я не вільний у тому, що я отримаю в результаті своїх дій; свобода в діях, але несвобода в результаті.’
‘
/// Антон Кузнецов, майстер Тантра-Джйотішу
Хроніки Кузнецова, «1000 і 8 записів» № 18
Shortlink for this post:
https://uk-ua.vedavrat.org/?p=11070