Cемінар «Екологія сучасних реалії – споживати або керувати?»

Дослідження сфери екології в тенденціях нашого часу
автор: Антін Михайлович Кузнецов

 

Що таке “екологія”? (слово “екологія” використовують у багатьох значеннях і не всі розуміють його суть).

1.1. Неправильне розуміння екології — наука про довкілля або про охорону навколишнього середовища.

1.2. Екологія — від др.-греч. οἶκος — “житло, будинок”; λόγος — “вчення, наука”.

1.3. Екологія — біологічна наука про функціонування систем “над-організмового” рівня (популяції, спільноти, екосистеми) у просторі та часі в природних і змінених людиною умовах.

1.4. Екологія — «економіка природи» — наука про всі взаємини живого з органічними і неорганічними компонентами навколишнього середовища, пов’язаних з боротьбою за існування, тобто наука про всі складні взаємозв’язки в природі в контексті виживання (!) Як окремих сутностей (людина, тварина), так і груп — спільнота людей, стан, етнос, нація, популяція тварин, співтовариство або вид тварин.

1.5. Екологія надзвичайно пов’язана з філософією, політикою, етикою та іншими сферами (і біологією).

1.6. Крім того, що екологію помилково розуміють як “охорону навколишнього середовища”, так само помилково думають, що “екологічний” — це “етичний”, “мирний”, “добрий”, “рівноправний” і так далі; або думають, що екологія якось подібна «духовності» і екологія хоче, щоб «нехай всі істоти будуть щасливі». Але насправді екологія вивчає ієрархію, тобто нерівності, в тому числі вона вивчає харчові піраміди, тобто ієрархію споживання через харчові ланцюжки, коли вищі беруть енергію / ресурси (!) І з / від нижчих.

Антон Кузнєцов: семінар Екологія в сучасних реаліях — щоб вижити або щоб володіти?

***

Що таке Природа? (з «Природа» великої літери!)

2.1. Є енциклопедичні визначення природи:

Природа (від латинського «natūra»: «nat» — «народжувати», «породжувати») — багатозначний термін, залежно від контексту, може означати:

а) органічний і неорганічний матеріальний світ, Всесвіт, є об’єктом людської діяльності і пізнання, основний об’єкт вивчення;

б) те, що не створено людською діяльністю, тобто природне протиставляється штучному, наприклад природний інтелект протиставляється штучному;

в) сукупність звичайних умов існування людства, тобто оточення, в якому живе людина (за винятком створеного нею): ліси, поля, гори і степи, флора і фауна (дика / первозданна природа);

г) сутність, породжує все суще і дає йому закони, виходячи з ідеї природної цілісності світу;

Існують три «природи»: 1) фізична природа; 2) біологічна природа; 3) соціальна природа. Всі вони перебувають у зв’язку між собою, але кожна існує за своїми законами.

Таким чином, фізичні явища існують за фізичними законами природи, біологічні явища — за біологічними законами природи, соціальні явища — за соціальними законами природи.

.

2.2. Але з точки зору науки Тантра-Джйотіш цінніші інші і сутнісні розуміння Природи:

а) Природа як Мати (Пракріті), Прояв Духу — як протилежність Отцю / Духу (Пуруша);

б) Природа як Жіноча Сила (Стихія, Жіночий Початок) — як протилежність чоловічому початку;

в) Природа як Вираз Роду (Те, що “при Роді”) — як протилежність Роду (Богу);

г) Природа як Матерія (Пракріті), прояв Свідомості — як протилежність Свідомості.

***

Які причини виникнення інтересу до питань екології природи в суспільстві і в нашій країні?

(не так давно це було не так поширене і цим займалися в основному в межах державних програм, а зараз цим почали цікавитися на більш побутовому рівні, це стало популярно і модно, цей рух поширюється в основному через волонтерські акції місцевого, державного і навіть міжнародного рівня , таких як “Anti Trash”, “Let’s do it Ukraine”. Причому займаються і підтримують це {збір сміття} все: мери міст, підприємці, представники шоу-бізнесу і прості люди.)

3.1. Причин багато, особливо матеріалістичних, об’єктивних: а) мода; б) сильне забруднення навколишнього середовища; в) сильне падіння усвідомленості та розумності більшості людей; г) критичний стан екології; д) загроза виживанню людства.

3.2. Але головне питання — що ж робити особисто мені для виживання (!) В контексті екології та взаємодії з Природою, з природою і з навколишнім середовищем?

І тут ми повинні сказати найважливіше, не всім зрозуміле, і насилу зрозуміле більшістю людей …
1) Спочатку потрібно “вижити” мені самому.
2) Потім мені потрібно забезпечити виживання мого Роду.
3) А лише потім розглянути питання моєї участі в “громадських акціях” та інше.

***

Яка причина, або причини, погіршення екологічного стану природи?

(неправильне споживання — це суть причини погіршення екології природи?)

4.1. Очевидно, що причина полягає в неправильному ставленні до природи, і як наслідок в неправильному її використанні, а головне — не для еволюційних цілей в контексті Принципів Роду.

4.2. Але «матеріальна екологія» вже не зможе компенсувати втрату «екології Духу» — Вищі Принципи були віддані заради науково-технічного «прогресу», можливості споживання речей і послуг. Буцімто “екологічно” — це секс без зачаття, тобто заняття сексом заради задоволення, а не заради зачаття дитини, але більшість людей посміють так поставити питання виживання як окремого Роду, так і всього людства? Майже ніхто. А це — головна проблема екології сучасного світу.

***

У чому виявляються загальні тенденції розвитку сфери екології природи? (вторинна переробка промислової сировини і безпечна утилізація відходів; альтернативна енергетика; транспортна промисловість; екологія продуктів харчування; сфера охорони здоров’я; сфері масових медіа / ЗМІ; психологія людини)

5.1. Теми екології зараз працюють на політику, і реально не спрямовані на виправлення або поліпшення ситуації … Наприклад, лякання “сланцевим газом” — це інструмент маніпулювання людьми. А ось генна інженерія, а тим більше вакцини (“щеплення”) набагато більш руйнівними.

***

Які можуть бути суперечності між сучасною державою і природою? (відношення держава-природа)

6.1. У них повне протиріччя, оскільки мета сучасної держави — споживання людей заради Системи.

***

Чи існує в майбутньому небезпека крайнього прояву екологічного втручання в природу? (надмірна стерильність, чистоплюйство; велике забруднення, екологічна катастрофа)

7.1. Під виглядом “екологічності” руйнуються самі основи життя людини, наприклад т. зв. “Еко-зачаття” (штучне зачаття) приведе до виродження людства. Тобто йдемо ми “не туди”.

***

Які принципи екології у Ведичної культурі? (‘Шауча’ — способи підтримки внутрішньої і зовнішньої чистоти, та інші.)

8.1. Краще не торкатися слова “ведичний”, а ґрунтуватися на Вищих Принципах, тобто на Родових Законах, на Законах Духу (Бога).

_____________________

Про автора: Дослідження сфери екології в тенденціях нашого часу провів автор – Антон Кузнєцов. Він — не тільки майстер і вчитель науки Тантра-Джйотіш, але і магістр технічних наук, активіст в екологічних проектах з 20-річним стажем, вегетаріанець з 1997 року, батько численного сімейства, автор семінарів по здоров’ю, виживанню, самоорганізації, життя в міських і екстремальних умовах.

Відео- і аудіо-записи семінарів Антона Кузнецова.
Записатися на «живі» семінари та лекції.

(Visited 375 times, 1 visits today)