Медитативна Практика «Споглядання Душі-і-Духа» *

* Медитативна Практика «Споглядання Душі-і-Духа» *
Кожен з нас шукає результатів у зовнішньому житті, які ми називаємо досягненнями, плодами дій, самореалізацією, виконанням бажань.
Але перед кожною дією / активністю, людина перебуває в етапі спокою … В ідеалі, спочатку ми думаємо, а потім робимо; вранці медитуємо / молимося, і весь день працюємо; спочатку звертаємося всередину, а потім проявляємо себе у зовнішньому світі; шукаємо своє Натхнення у своєму Дусі, а потім діємо; спочатку зупиняємося і заспокоюємося, а потім приймаємо рішення і виконуємо його.

Так має бути!

Для цього у кожного нас є якісь свої особливі дії (медитації, молитви, Духовні практики, джерела Натхнення, церемонії / ритуали). І не дивно, що всі світогляду, філософії, релігії, традиції говорять про важливість спокою і тиші перед активністю / дією (думкою, словом, рішенням, вчинком). Хтось каже, що потрібно спочатку помедитувати, хтось радить звернутися до Роду і предкам, хтось рекомендує помолитися, хтось просто сидить із закритими очима («на дорогу»).

Такі практики найчастіше називають медитацією. Так вже історично склалося. Хоча «медитація» – не саме ліпше слово для цього. Не тільки тому, що воно прийшло з латині, але й тому, що воно означає «роздум», «мислення», «думання», а під час справжнього внутрішнього (глибокого, «йогічного») досвіду потрібно швидше відчувати, ніж мислити або думати …

Справжні практики означають звернення уваги всередину, на найфундаментальніші Сили життя, найглибші внутрішні відчуття (на Дух, на Божественне в собі, на Істинне «Я», на свою Божественну Іскру, на Атму, на свою Суть / Центр). І тому, більш точним для них було б слово «Споглядання» (contemplation {meditation}, «Дх’яна», «Споглядання», «Worship» {шанування}, «пробуджений Спокій»).

І чим глибше відчуття (досвід, Йога) під час такого Споглядання («медитації», молитви, спокою), тобто, чим більш глибокі явища я відчуваю, тим ефективніша моя Духовна Практика, тим більше еволюційна (відповідно моєму призначенню, «дхармічна ») активність після неї. В ідеалі я повинен завжди звертати увагу на свій Дух (Істинне «Я»), тоді і вся діяльність моя буде максимально відповідати Вищим Принципам (Законам Природи, Волі Бога / Роду, Вищим Силам).

Найкраще, що кожен з нас може робити – регулярно звертати увагу на свій Дух, і на Душу, що відчуває свій Дух. Це слід робити, як мінімум, на початку кожного дня, тобто вранці після пробудження, перед першими діями, перед початком активності. І чим частіше протягом дня я згадую і відчуваю свій Дух (свій Рід / Бога), своє Призначення (Борг), і свою Душу, яка допомагає мені краще відчути Дух, тим більше я йду по Шляху Призначення, тим більше я щасливий, тим менше я страждаю, і в матеріальному, проявленому житті у мене більше результатів, досягнень, задоволення.

Я пропоную кожному навчитися і практикувати просту і ефективну розумову техніку (Духовну Практику), яку я називаю «Споглядання Душі-і-Духа», отримати глибокий досвід відчуттів внутрішніх, фундаментальних рівнів життя.

// Антон Кузнєцов, майстер і вчитель Тантра-Джйотиша

 

* техніка (Духовна Практика) «Споглядання Душі-і-Духа» *

(Visited 751 times, 1 visits today)