Техніка «споглядання Душі і Духа» – духовна практика звернення до Вищої Сили (медитація / молитва), майстер Антон Кузнецов *

* Споглядання Душі і Духа - звернення | медитація | молитва) - майстер Антон Кузнецов *Кожен з нас шукає результатів у зовнішньому житті, які ми називаємо: досягнення, плоди своїх дій, самореалізація, виконання своїх цілей / намірів / бажань.

І перед кожним етапом дії / активності, ми знаходимося в етапі спокою… Спочатку думаємо, а потім робимо; вранці медитуємо / молимося, а весь день щось робимо; спочатку звертаємося всередину, а потім проявляємо себе у зовнішньому світі; шукаємо своє Натхнення у своєму Дусі, а потім діємо; спочатку зупиняємося і заспокоюємося, а потім приймаємо рішення і виконуємо його.

Для цього у кожного з нас є якісь особливі дії — медитації, молитви, Духовні практики, джерела Натхнення, церемонії / ритуали. І не дивно, що всі світогляди, філософії, релігії, традиції говорять про важливість спокою і тиші перед активністю / дією (думкою, словом, рішенням, вчинком). Хтось каже, що потрібно спочатку помедитувати, хтось радить звернутися до Роду і предків, хтось рекомендує помолитись, хтось просто сидить із закритими очима. Такі практики найчастіше називають медитацією, так вже історично склалося, хоча вони означають звернення уваги всередину, на найфундаментальніші Сили життя, найглибші відчуття (на Дух, на Божественне в собі, на «Істинне Я», на Божественну іскру, на Атму, на свою Суть / Центр), і медитація не надто влучне слово для цього, не тільки тому що воно прийшло з латині, а й оскільки воно означає «роздум», «мислення», «думання», а під час цього внутрішнього (глибокого, «йогічного«) досвіду потрібно швидше відчувати, ніж «мислити» / «думати» … Тому більш точне слово – це споглядання (contemplation {meditation}, Дх’яна, споглядання, worship {шанування}, пробуджений спокій).

І чим глибше відчуття (досвід, Йога) під час такого споглядання («медитації», молитви, спокою), тобто чим більш глибокі явища я відчуваю, тим ефективніша моя Духовна Практика, тим більш еволюційна (відповідність моєму призначенню, «дхармічна» ) активність після неї; а в ідеалі я повинен звертати увагу на свій Дух («Істинне Я»), тоді діяльність буде максимально відповідною з Вищими Принципами (з Законами Природи, з Волею Бога / Рода, з Вищими Силами).

Для цього найкраще, що кожен з нас може робити – це регулярно звертати увагу на свій Дух, і на свою Душу, що відчуває мій Дух. Це слід робити як мінімум на початку кожного дня, тобто вранці після пробудження перед першими діями, перед початком активності. І чим частіше протягом дня я згадую і відчуваю свій Дух (свій Рід / Бога), своє Призначення (Вищий Обов’язок), і свою Душу, яка допомагає мені краще відчути Дух, тим більше я йду по Шляху Призначення, тим більше я щасливий, тим менше я страждаю, і в матеріальному, проявленому житті у мене більше результатів, досягнень, задоволення.

Для цього я пропоную навчитися і практикувати просту але ефективну розумову техніку – Духовну Практику, яку я називаю «Споглядання Душі-і-Духа», яка полягає в отриманні глибокого досвіду відчуттів внутрішніх, фундаментальних рівнів Життя.

*** Антон Кузнєцов - Майстер Школи Тантра-Джйотиша Ведаврата *** // Антон Кузнецов (Ведаврат)
// Майстер і вчитель Тантра-Джйотіша


 

Детальніше:

Антон Кузнецов (Ведаврат): медитаційна Практика «Споглядання Душі-і-Духа»

 

(Visited 891 times, 1 visits today)