Які природні принципи відносин «чоловік-жінка-діти»?
Ґрунтуючись на принципах ієрархії і єдиноначальності, всі відносини необхідно вибудовувати з точки зору двох природних начал: чоловічого і жіночого. Чоловіче начало — це відповідальність, заступництво, управління; жіноче — сприйнятливість, відданість, служіння. Так само і взаємини в родині повинні бути точно визначені ролі, з чітким розумінням «місця» кожного її члена. І якщо відносини «чоловік-жінка» — в разі не порушеної природної розстановки, шикуються просто і логічно (чоловік займає провідну, активну роль, жінка — ведену, підпорядковану), відносини «батько-дитина» — теж не залишають питань з приводу розподілу відповідальності , то в стосунках «мати-діти», з точки зору ієрархії, є деякі нюанси, які слід розглянути. Складність моменту у відносинах матері і дітей (особливо, коли вони підростають) полягає в тому, що тут не завжди ясно — «хто кому служить».
За час вагітності та годування груддю жінка звикає жертвувати собою (своїм тілом) заради дитини (спочатку він «їв» її зсередини, вона давала йому своє тіло, після пологів він їсть маму зовні, і вона також віддає йому себе). Коли маленька, новонароджена дитина чогось вимагає, жінка поспішає задовольнити її потреби, все робить для нього. Фактично, дитина є продовженням її чоловіка, є його частиною. І тому, коли з’являється дитина, жінка служить одночасно вже їм обом — і чоловікові і його дитині. Хоча здається, що тут є протиріччя, нібито служіння відбувається двом силам, але, по суті, це два об’єкти, два представника однієї Сили — Сили Духа чоловіка.
Якщо жінка відчуває дитину, як продовження Духа чоловіки, то вона не відчуває ніякого протиріччя в такому «подвійному» служінні, такому «навантаженні». Вона знаходить в цьому щастя і сенс існування. Її тіло легко і з задоволенням «жертвується», «витрачається» на рівні матерії, а її Дух «харчується», «росте» на нематеріальних відчуттях, отримуючи Силу через чоловіка.
Діти, при таких сімейних взаєминах, виростають щасливими, хлопчики — сильними, відповідальними, дівчинки — жіночними, поступливими. Тому, що з дитинства дбала про них м’яка, спокійна мати, а вчив всьому, захищав — мудрий, надійний батько.
// Антон Кузнєцов (Ведаврат)
// Майстер і вчитель Тантра-Джйотіша
Shortlink for this post:
https://uk-ua.vedavrat.org/?p=10728