Мова – це найважливіший фундамент нації.

У мові показано й зафіксовано найглибші джерела свідомості та мислення народу, народну мудрість і споконвічні знання.

Мова – це виток патріотизму та ключ до вивчення культури, історії, традицій, культури.

Мова показує народ у зовнішньому світі, є ознакою та кордоном нації/етносу. Нація повинна берегти свою мову як свою землю. Якщо вмирає мова, то вмирає і нація. Національна мова – це ключ до вічності.

*** Українська мова - основа історія особливості факти відомості ***

Українська мова – одна з найдавніших у світі

Сьогоднішні українські слова та коріння були поширені ще у часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні тих часів. Стародавні українські слова тотожні санскритським словам, яки дійшли до нас з давнини у п’ять тисяч років. У сучасній українській мові 65% слів – із Санскриту.

Про багатотисячолітню давнину української мови говорить і народні пісні та інша творчість, створені українською мовою. Народні казки та пісні написані кілька тисяч років тому.

Першу письмову згадку про Україну є у джерелі 12 сторіччя — у Київському літописі за Іпатіївським списком від 1187 року говориться: «І плакали усі переяславці… за ним же Україна багато потужила». Йдеться про загибель переяславського князя Володимира Глібовича у битві з половцями.

У Руському літописі 12 сторіччя згадуються назви: Україна, Вкраїна, Вкраїниця, а люди – україняни.

Відомий канадський історик професор Гарвардського університету Орест Субтельний довів, що українській мові не менше п’яти тисяч років.

Найдавніші зразки української мови, що збереглися, сягають середини 16 сторіччя до н.е. Це – голунський напис на кам’яному стовпі біля села Медвин Богуславського району Київської області.

Польський дослідник Михайло Красуцький у 1880 році у книжці “Древность малороссийского языка” дійшов висновку: «Займаючись тривалий час порівнянням орійських мов, я переконався, що малоросійська мова не тільки старіша від усіх слов’янських, а й санскритської, грецької, латинської та інших орійських».

А у 1574 році польський історик Ян Красінський у книжці “Польща” писав: «Хто опанує українську мову, той здобуде ключ до швидкого вивчення усіх інших слов’янських мов, бо українській мові властиві найтиповіші риси слов’янської лінгвістики».

Вчений Василь Кобилюх довів, що українська мова сформувалася в 10-5 тисячоліттях до нашої ери. Тому походження найважливіших українських слів слід шукати в Санскриті, а не в російській, німецькій, турецькій, грецькій та інших мовах, виниклих значно пізніше.
Українську мову називали у різні часи по-різному: руська мова, руська бесіда, русинська, проста мова, південноруська, карпато-руська, козача, кубанська, народна.

«Малоросійське наріччя», «малоросійська», «малоруська мова» — таку назву українська мова отримала у складі Російської імперії. Росіяни говорили «черкаська мова» або «білоруська», поляки — «русинська мова», турки — «сарматська мова» або «роксоланська».

Вплив мови на людину 

Вчені кажуть, що по звуках, які дитина видає після народження, можна визначити – до якої нації належить немовля.

Щоб запобігти хвороб, треба вібрувати з рідною землею: живете в Україні – говоріть українською, живете в Польщі – польською, в Китаї – китайською, тощо.

Але якщо невідповідною до території мовою порушувати природний процес мовлення, то людина втрачає природну силу. Якщо дитина до семи років не говорить рідною мовою, то у неї починаються психічні розлади.

Якщо людина, яка виросла на чужій землі, але почує рідну мову чи пісню, то з нею починають відбуватися неймовірна радість та подібні емоції; адже рідна мова відповідає суті (генетичному коду) людини.

Багатство української мови

Українська мова є одна з найбагатших мов світу.

Слова мають дуже багато синонімів і різноманітних  форм. Деякі слова мають десятки синонімів.

Словники української мови вміщують по 140-170 тисяч слів.

Дослідники мови — таки я Василь Кобилюх в Інституті української мови — знайшли, що словник української мови налічує понад двох мільйонів слів!

Але багато слів вилучили у 1930-х роках, обвинувативши їх як архаїзми, русизми, полонізми, діалектизми, тощо.

Михайло Грицак склав словник «гуцульської говірки» — гуцульського діалекту. Словник має триста тисяч слів, і слова гуцульського діалекту присутні у всіх слов’янських мовах.

Українська мова - основа, історія, особливості, факти.

Відомості про українську мову

• Українська мова входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою у світі (після французької та перської). Критерії краси мови – це фонетика, лексика, фразеологія, будова речення.

•  Українська мова поширена у світі; і за кількістю носіїв займає 26 місце у світі.

•  Офіційно зафіксовано, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського українська мова була оцінена як потужна літературна мова. Іван Котляревський по праву є основоположник оновленої української мови.

•  Найбільш вживана літера в українській мові – це літера «п»; також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Найрідше вживана літера «ф» починає слова, запозичені з інших мов.

•  У 448 року н.е. візантійський історик Пріск Панікійський, перебуваючи у гунського володаря Аттіли на території сучасної України, того, який розгромив Римську імперію, записав слова «мед» і «страва».

•  У 1918-1920 роках українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки.

•  Однією з офіційних мов Великого Князівства Литовського (ВКЛ) була руська — давньоукраїнська — мова.

*** Українська мова — найдавніша у світі ***

(Visited 106 times, 1 visits today)
1+
Українська мова – основа, історія, особливості, відомості.
Щива (Шива) — «Сівий Бог-Місяць» – Хорс. Хорс — Сивий Бог з Місяцем — Шива. ««« Хорс - це перевізник в потойбічний світ. Хорсу не можна переходити дороги. Хорсу присвячені свята, які пов'язані з Місяцем. Найголовніше свято – Народження нового Місяця – Новий рік. Місяць...
Рахманський Великдень / Права середа – стародавнє українське та білоруське свято ... Стародавнє свято "Рахманський Великдень", «Права середа», "Суха середа", «Преполовеніє» Рахмани / брахмани — це є благочестиві, блаженні люди. Своє життя вони проводять у особливому стану свідомості. У деякому сенсі вони живуть в позачасов...
Чому жінки чутливі до Місяця? ‘Ведаврата-TV’ Антон-Михайлович-Кузнецов.... Чому жінки чутливі до Місяця? Як Місяць впливає на жінок? Як впливають 'місячні фази' (синодальний місяць) і сидеричний місячний цикл (місячний рік) на жінок? Слово "Місяць" походить від праслов. коріння *měsęcь, від котрого в числі інш...
Українські прислів’я, приказки та промовки. Аби хліб, а зуби знайдуться. Аби шия, а ярмо буде. Або пан, або пропав. Або дома не бути, або волі здобути. Апетит з їдою прибуває. Баба з воза – кобилі легше. Багато дива, мало млива. Без вірного друга – велика туга. ...
Водохрес / Водохреще / Водоосвячення / Водоосвітлення — давнє свято вшанування Води.... ' Водохрес (Водохреща / Богоявлення / Водосвяття) Різдво Богині Дани На 12-й день від Різдва святкують Богоявлення — Водохрес (Водохреща). Сонце ввечері заходить у світові Води й освячує їх, тому називається це явище Водосвяття, Водо...
Свято (holiday) та культура як сукупність цінностей людства/громади. — Антін Михайлович Кузнецов, стаття+відео.... 1. «Свято» - це святий (сакральний) день чи пустий (бездіяльний) день? Свято (укр.) — Свята (біл.) — HolyDay (eng.) .. Свято - це первинний прояв культури людства. Цивілізаційний культурний сенс свята - в тому, що через свята форму...
Хрест Сварога, Козацькій Хрест, Око Роду, 8-променевий Коловорот Сварога, камінь Вівтар (Латир, Олтар, Алатир), 8-кутна Ружа (Зірк... Хрест Сварога, 8-кутна Ружа/Зірка . 1. Назва. Назви, що згадуються у різних джерелах: * Хрест Сварога, * Козацькій Хрест, * Око Роду, * 8-променевий Коловорот Сварога, “колесо Сварога”, * священний камінь Вівтар (Латир, Олта...
Мокош — жіноча Богиня шлюбів і дітонародження, щастя, врожаю, жіночих ремесел.... Макош – Богиня Землі, рослинності, володарка вологи, Посередниця між Небом і Землею, Богиня-Жінка покровителька врожаю, дощів, пологів. Мокош (Макош, Мокоша) – Богиня жіночої половини людства, тобто Богиня-Жінка, Богиня щастя й врожаю, п...
Жанри театру та стилі театру. Жанри театрального мистецтва: Драма - один з провідних жанрів драматургії, починаючи з епохи Просвітництва, в якій зображений світ реальної людини в гострий конфліктних, але не безвихідних взаєминах з суспільством або самою людиною. З 20...
Позначено на:        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *