Колективний спосіб навчання (КСВ). Діалектика – діалоги Платона. В. К. Дяченко / О. Г. Ривін.

Колективні заняття в динамічних парах

Протягом 2500 років у педагогічній науці використовуються колективні способи виховання та навчання. Ці методики є також наслідком досвіда українських педагогів – Віталія Кузьмича Дяченко та Олександра Григоровича Ривіна.

Крім колективних занять у динамічних парах змінного складу педагоги застосовують різнорівневий за підготовкою склад навчальних груп.

Навчально-виховний процес здійснюється на основі авторитета вчителя та самоуправління з урахуванням рівнів дітей та їх індивідуальних здібностей.

Антон Михайлович Кузнецов, виступ 25-11-2017 фестиваль “Мистецтво бути” м. Хмельницький.
Колективний спосіб навчання” (КСВ) – ефективна педадогічна методика В.К.Дяченко / О.Г.Ривіна.
Відео-запис виступу – 19 хвилин.

 

Колективне навчання – педагогічна методика “Колективний спосіб навчання” (КСВ) – це є організаційна методика навчально-творчого процесу, в якій переважає форма організації навчання в парах змінного складу.
Така форма організації надає можливість працювати колективно та співробітничати, і в той же час, формує самостійність мислення та індивідуальні здібності дітей, одночасно підвищуючи якість знань, умінь та навичок.

Протягом останнього сторіччя у педагогічній науці використовуються колективні способи навчання, що утілили досвід вітчизняних педагогів – Віталія Кузьмича Дяченко та Олександра Григоровича Ривіна.
Крім колективних занять у динамічних парах змінного складу педагоги застосовують різнорівневий за підготовкою склад навчальних груп.
Навчально-виховний процес здійснюється на основі авторитета вчителя та самоуправління з урахуванням рівнів дітей та їх індивідуальних здібностей.

Крім терміну «колективний спосіб навчання» використовуються такі назви навчально-творчого процесу:
• колективне взаємонавчання;
• різновікове взаємонавчання;
• методика В. К. Дяченко;
• методика О. Г. Ривіна;
• робота у парах змінного складу;
• організований діалог;
• сполучний діалог.

Систематичні колективні заняття: кожний знає і вміє робити те, що знає й вміє робити той, хто його навчає, => досягається завершеність в навчанні та вихованні;
· Принцип безперервної передачі знань: учасники занять викладають знання один одному: навчився сам — навчи іншого;
· Принцип «колективної праці»: всі працюють зі всіма і всі вчаться, => реалізується принцип здорового колективу — загальна співпраця і взаємодія;
· Принцип навчання в залежності з особливостями, можливостями і здібностями кожного учасника занять різновікових дітей;
· Принцип одночасного вивчення різноманіття тем різними учнями: учасники самостійно (без попереднього пояснення вчителя) вивчають одночасно різні теми, виконують різні функції;
· Принцип співпраці, виявлення спроможностей: педагогічний процес тренує учасників різновікового «само-освітнього колективу» до турботи про молодших, формує міжособистісне спілкування, уміння співпрацювати, переживати, співчувати і тощо, розвиває навчальні здібності, майбутні батьківські і материнські якості;
· Принцип вивчення навчального матеріалу крупними блоками на інтенсивній інтегративній основі, тобто так званого «занурення».

Прототип колективної форми навчання є «Діалоги» Платона.
В Академії Платона, заснованій у 338 році до н. е. поблизу Афін, основним методом навчання була діалектика (“діалог”).
Члени Академії ділилися на дві групи: старші (вчені та викладачі) і молодші учні Платона.
Справжня філософія та передача знань може існувати тільки в умовах постійного діалогу між вчителем та учнями у стінах школи.

*** Колективні заняття в динамічних парах ***

(Visited 87 times, 1 visits today)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *