Три Принципи побудови Взаємовідносин

Від admin

жизнь13Тантра-Джйотіш дає кілька основних Ключів — Принципів — для побудови гармонійних, еволюційних Взаємовідносин. Причому мова йде про відносини не тільки в конкретному, вузькому їх розумінні: між людьми, між чоловіком і жінкою, але і в набагато більш глобальному сенсі: взаємини Людини і Світу в цілому (з усіма його проявами).

Отже, ключі (принципи) побудови Взаємовідносин:

  1. Перший принцип: головна Сила Життя — це Сила Існування (Сила «Я є»), і з неї потрібно починати всі дослідження, в тому числі за допомогою Тантра-Джйотіша. Сила Існування — це цілісний та єдиний фундамент, який нас усіх об’єднує, це та сила, в якій ми завжди впевнені; в самому існуванні сумніву немає. Отже, завжди слід починати з того, в чому немає сумніву, а все інше виводити з цього; і оскільки ми переконані у фундаменті (ми стоїмо на фундаменті), то побудоване на ньому вже буде надійно і стабільно.
  2. Другий принцип: потрібно знати / розуміти, пам’ятати – «Для чого я живу?» (Яка моя Мета життя?), В самому глобальному і тривалому (вічному) її сенсі. І, загалом, якщо ми всі наші життєві наміри і завдання зведемо до однієї головної, то виявиться, що Мета життя кожного з нас — йти за Силою, тобто відчувати себе краще / сильніше. І для цього ми йдемо до того (до тієї Сили), хто мене посилює, або намагаємося робити те, що мене посилює, хоча і не завжди це виходить. Наприклад, коли ми їмо якусь їжу, то сподіваємося, що вона нас підсилить (нам буде краще), хоча ми можемо і помилитися. В цілому, ми всі намагаємося йти за Силою, шукаємо джерело її, але не завжди нам це вдається.

Цей другий фундаментальний ключ теж дуже універсальний: з його допомогою ми можемо перевіряти все, що ми робимо своєї в житті. Наприклад, з точки зору цього ключа кожен може зрозуміти: як я живу, для чого мені ці стосунки, чи правильно я обрав роботу, місце проживання, місто? .. Це — «ключ до дуже багатьох дверей».

  1. І третій принцип: я можу шукати Силу в одному з двох головних джерел, у двох протилежних напрямках: внутрішньому і зовнішньому. Внутрішнє джерело Сили — Дух — стабільний, він постійний, вічний. А зовнішні джерела (сили) постійно змінюються, пересичують, з’являються і зникають, вони нестабільні, більше того, в них легко помилитися, розчаруватися, не отримати від них очікуваної сили. Але головна відмінність внутрішнього Джерела життя від зовнішніх джерел — це те, що внутрішня Сила — одна; наш Дух — єдиний, наше «Я» — одне; це найголовніше. Подивіться всередину себе глибоко, в самий центр, на свої самі рідні та близькі відчуття, на свій Дух, на своє внутрішнє «Я»: і ви відчуєте, що Він — один; Дух один, Він єдиний, він — у центрі. А ось все що навколо нього — вже множинне; відчуттів багато, вони мінливі, різноманітні; враження, емоції, почуття, відносини — все це різноманітне.

Тому, найголовніша відмінність зовнішнього джерела від внутрішнього джерела щастя (тобто різниця між матеріальним і духовним смислами життя) — це те, що внутрішній — один, а зовнішні — різні, і вони можуть змінюватися за інтенсивністю, за пріоритетами, одні будуть з’являтися, інші зникати.

Люди часто помиляються, коли кажуть: «Життя — це рух / боротьба», «Життя — це різноманітність» і так далі. Це відбувається тому, що під словом «життя» частіше мається на увазі зовнішнє, тобто матеріальне чи чуттєве життя. А вже в ньому, дійсно, все змінюється: і матерія змінюється, і відчуття, і стосунки теж. У світі відбуваються різноманітні і безперервні трансформації, їх неможливо зупинити і зафіксувати; все тече, все змінюється, маючи на увазі зовнішнє життя.

У внутрішніх же відчуттях (в досвіді Духа) немає відчуття часу; Дух просто є, Бог просто є; і якщо ми таке щастя знаходимо, тоді  навіть час для нас стає вторинним. Тоді ми розуміємо, що знайшли вічне джерело життя (вічний сенс життя). Якщо ми дуже добре досліджуємо свій Дух, відчуємо його, тоді ми зрозуміємо, що ми безсмертні в своєму Дусі, при досвіді Духа з’являється стабільність і вічне Щастя. Отже, внутрішній досвід — це досвід єдиного: Бог один, Род один, батько один, всі відчуття, які пов’язані з благородством, честю, совістю — незмінні, мають єдиний стрижень, а навколо нього вже все множинне.
Антон Кузнєцов - Майстер Школи Тантра-Джйотіша Ведаврата // Антон Кузнєцов (Ведаврат)
// Майстер і вчитель Тантра-Джйотіша

(Visited 175 times, 1 visits today)