Сакральне значення Українського Прапора –
жовтий/”золотий”  над  блакитним/”синім

* Сакральне значення Українського Прапора - жовто-блакитний. ***Насправді кольорі нашого прапора з давнини символізують дві головні Стихії природи (ПершоЕлементи, МахаБхути) і людського буття – «Вогонь» (жовтий колір) і «Воду» (блакитний).

Розумно вважати, що лише сполучення «жовтий – згори, синій – знизу» віддзеркалює вічну божу, небесну Гармонію цих Стихій. Інакше ж, якщо розмістити їх навпаки, це означатиме порушення світоладу, тобто катастрофу, за якої вода гасить вогонь…

Дуже символічно саме під Революції Гідності на вулиці Грушевського бачили протистояння «Вогню» й «Води».

Саме таку, «золото-блакитну» символіку і принесли колись трипільці за часів грандіозного переселення народів з Північного Причорномор’я за три тисячоліття до нашої ери, зокрема і в Індію, де вона збереглася до наших днів в первинному виді. Ця країна буквально уся прикрашена таким поєднання кольорів. Але там ви ніде не побачите, щоб блакитне домінувало над жовтим. Тому пропонуємо ознайомитися з кваліфікованим дослідженням цієї теми, чиє резюме однозначно-вичерпно відповідає на питання, яким бути Державному прапору України – синьо-жовтим або жовто-блакитним.

Символізм кольорів

Жовтий символізує: Сонце, Духовний Вогонь, Силу Буття (Силу Існування), Творця, Бога-Отця, взагалі Вищу Духовність.
Синьо-блакитний символізує: Воду, Природу, Землю-Мати, все земне, матеріальне, те що проявлене.

Канонічні кольорі

Золоте, жовте символізує Дажбога — Творця, Бога-Отця, німб Бога-Сина і взагалі – Вищу Духовність.
Блакитне / синє – це все земне, а також Свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння.
Голови святих завжди освітлені/просвітлені ореолами (жовтий чи золотий колір).

Закони геральдики

Світлий колір мусить бути над темним.

Закони метафізики та сакральних символів

Передвічне (божественне, надматеріальне, духовне) жовте мусить бути над матеріальним (людським, створеним) блакитним.

Веди — давні писання

Гуна матеріальної природи” у перекладі із Санскриту означає «якість»,«ґатунок», «властивість». Сам матеріальний світ сплетений із особливих сутностей та якостей.

Три основні види якостей – це три Гуни:
Саттва [свідомість, духовність, мудрість, розумність, совість, добро, благість];
Раджас [активність, пристрасність, захваченность, спрямованість, одержимість, пристрасть];
Тамас [неуцтво, пасивність, млявість, інертність, невігластво].

Все, що нас оточує є під їхнім впливом: їжа, одяг, розмови, стосунки, навчання, робота, час, місця, кольори та саме життя теж під цим впливом.

Гуни відповідають кольорам: Саттва [чистота] – жовтий. Раджас [пристрасть] — червоний. Тамас [інерція] — синій.

Традиція Феншуй

Розміщення синього (Матерія) над жовтим (Мудрість) означає «принцип занепаду», тобто деградацію, нещастя, хаос. Тоді як зворотне сполучення барв – жовте над синім – означає гармонійне поєднання Неба і Землі, Чоловічого і Жіночого, сильного (Духовного) і гнучкого (Природного), що дає розвиток, добробут, щастя, гармонію.

Книга перемін «І-Цзін»

«Синє зверху і жовте знизу» утворюють одну з чотирьох найгірших гексаграм, яка означає: «Будьте пильними й передбачливими; не беріться за жодну важливу справу, бо вона швидше не збудеться; ваше оточення не розуміє вас».

Коли жовте розташоване вгорі, а синє – внизу, то це утворює цілковито іншу гексаграму, яка означає: «розквіт; мали дії дають великий результат; щастя; розвиток».

Китайська філософія «Ян’-Інь»

Жовте / «золоте» = “Ян” = означає «світло, тепло, Небо, активність, Чоловічий Принцип, Вогонь, Дух, Сила Сонця (Дажбог)».
Натомість синє = “Інь” = символізує «пітьма, холод, Земля, пасивність, Жіночий Принцип, Вода, Матерія, Сила Місяця (Лада)».
Що буває, якщо Земне/пасивне домінує (тобто розміщене зверху) над Небесним/активним?

Арійська традиція

Давній мудрий правитель Рам-Радж (Рама) обрав своїм сакральним символом жовто-синій штандарт. Бо він означає гармонійне поєднання Небесного Вогню (‘Ра‘) і Земної матерії (‘Ма‘). Це також демонструє природну зверхність Духу / Свідомості (жовте, «золоте») над Матерією / Природою (блакитне, «синє»). Тоді як розташування барв навпаки, крім усього іншого, ще й перекручує святе ім’я Рама (Мудрий Цар) на Мара (ілюзія, Майа, примара, привид, несвідомість, «зомбі»).

Навколишня природа

Порядок розміщення кольорів веселки: вгорі – жовтий, нижче – синій.

*** Сакральне значення Українського Прапора - жовто-блакитний. ***

Висновки:

Нинішній «синьо-жовтий» Державний прапор України не обіцяє нічого доброго, оскільки декларує “збочене” домінування родючої Матерії — ‘Землі’ / Лади (Чандри) — над свідомим Духом — ‘Вогнем’ / Дажбогом (Сурьей). Він відповідає нинішньому тимчасовому станові деградації і духовної темряви в Україні. А спричинило це також й прийняття перекрученого символу замість правильного.

Навіть на підсвідомому рівні ми називаємо наш прапор не «блакитно-жовтий», а «жовто-блакитний». І значення його таке: «золотавий» жовтий колір – це є колір Сили Сонця-Дажбога, Силу Духу, Силу Роду.

Духовна енергія тоді через жовтий колір вільно переходить до блакитної ‘Землі’ – до кольору планети, до Сили ‘Землі’/Мати, Лади, Матерії. Тобто, Сила Сонця, Сила Дажбога, Стихії ‘Простір’ та ‘Вогонь’ – золоте – має буди завжди зверху, а Сила Землі, Сила Лади, Стихії ‘Вода’ та ‘Земля’ – блакитне – внизу.

// Антін Михайлович Кузнецов.

(Visited 668 times, 1 visits today)
0
Сенс жовто-блакитного Прапора України.
Українська мова – основа, історія, особливості, відомості. Мова - це найважливіший фундамент нації. У мові показано й зафіксовано найглибші джерела свідомості та мислення народу, народну мудрість і споконвічні знання. Мова - це виток патріотизму та ключ до вивчення культури, історії, традицій, ...
Дажбог (Дажд-Бог, Сонце-Бог) — Сур’я-Бог, Сурій    Дажбог (Даждьбог, Сонце-бог) — це є за найдавніших часів Сур'ї, Бог Сонця, Cвітла й Блага. Дажбог згадується ще за "скіфських часів" в 6 сторіччя до н.є. Він є Головний Бог, тобто Головна Сила життя. В Києві ще за часів трипільської к...
Хрест Сварога, Козацькій Хрест, Око Роду, 8-променевий Коловорот Сварога, камінь Вівтар (Латир, Олтар, Алатир), 8-кутна Ружа (Зірк... Хрест Сварога, 8-кутна Ружа/Зірка . 1. Назва. Назви, що згадуються у різних джерелах: * Хрест Сварога, * Козацькій Хрест, * Око Роду, * 8-променевий Коловорот Сварога, “колесо Сварога”, * священний камінь Вівтар (Латир, Олта...
?? історія національного жовто-блакитного прапора України. Національний Прапор України має бути жовто-блакитним. Передмова та застереження: Деякі “історики” наполегливо продовжують стверджувати, що “перевертати прапор України – це провокація або неуцтво”. Чому ж тоді нарід звик до формулювання ...
праукраїнські і протоєвропейські зображення. Зображення та образи про-української і прото-європейської культури. |   Трипільська культура - основа сучасної цивілізації Серед величезної спадщини особливе місце посідає Трипільська культура, з якою показує...
Зелені свята / Русалії / “Зелені святки” – традиції українського народу.... Зелені свята — Русалії — Зелені святки Зелені свята (Зелені святки) в Україні — це три останні дні “Зеленого Тижня” (тижня перед “Трійцею”) та три перші дні “Русального Тижня” (після “Трійці”). Це традиційне Українське свято, яке пов'язане...
ДажБог/Сур’я — Дух (Батько), Лада/Чандра — Матерія (Мати): істинний і старовинний український світогляд. *... ☀ Наші предки почитали Рід і Силу Роду, тобто Дух і Силу Духа. А Природу (Матерію -- Мати-Землю) вважали проявленням Духа, Силою Родючості. ~ Чоловіче втілення Роду - це є ДажБог / Сур'я (Він має й інші імена, на приклад Сварог, Бо...

8 коментарів до “Сенс жовто-блакитного Прапора України.

  • 2018-02-20 о @ 02:29
   Постійне посилання

   Дякую за розуміння.
   Так, Ви праві — багато “агентів” працює проти країни, навіть всередині держави…
   Але ми маємо робите те, що мусимо.
   Треба як розповсюджувати знання, так й поширювати відомість про сенс кольорів Прапору.

   0
   Відповіcти
 • 2018-02-18 о @ 15:01
  Постійне посилання

  Дуже актуальна тема ще з початку незалежності України. Але поки у владі є агенти, які працюють проти України, це питання не вирішиться.

  0
  Відповіcти
  • 2018-02-21 о @ 16:50
   Постійне посилання

   Раді бачити однодумця.
   Ви праві – наразі ще багато внутрішніх ворогів працює проти країни, навіть на державних посадах…
   Але ми маємо робите те, що мусимо.
   Зокрема, нам треба розповсюджувати знання та поширювати відомість про сенс кольорів Прапору.

   0
   Відповіcти
 • 2018-07-31 о @ 14:44
  Постійне посилання

  Вірю!
  Додам, що в США крім «верх-низ» є ще й «перед-зад», який символізує “тільки вперед” (‘never regret’).
  За неправильне його розміщення можна вляпатись в великі проблеми.
  Дякую.

  0
  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *