Затемнення з точки зору Тантра-Джйотіша [Ведичної астрології]

Від admin

Місячні і сонячні затемнення – їх суть, прогнози і рекомендації, що робити під час затемнень і після затемнень

З точки зору Ведичної науки сонячне і місячне затемнення ( ‘Грахан’) – це несприятливі вказівки, знамення. В день самого затемнення не рекомендуються будь-які важливі дії і починання.

Проте, для медитації та духовних практик день затемнення сприятливий. Слід звертатися до Вищої Сили (Духу, Роду / Богу); і час затемнень потрібно використовувати для Духовної практики – практики для Духа.

Раху - Кету і затемнення з точки зору Тантра-Джйотіша [Ведичної астрології]

Суть затемнення – при сонячному затемненні Раху закриває Сонце (Сурʼю, Свідомість), а промені Сонця життєво необхідні всьому живому.

Суть затемнення в тому, що при сонячному затемненні Граха Раху закриває Сонце (Сурʼю / Свідомість), а промені Сонця життєво необхідні і Землі, і всьому живому. Тому закривання сонячних променів несприятливо для людей і всіх інших живих сутностей, і для Природи в-цілому. При сонячних затемнення ми не отримуємо Світло Сурʼї (Сонця / Духа), не отримуємо Світло Існування, а піддаємося впливу Темряви, які виходить від Раху (Північного Вузла), піддаємося впливу Сил невігластва, неусвідомленості, захопленності (одержимості), пристрасності. Затемнення прибирає або зменшує Сонячні впливи (Світло Свідомості / Духа) для всієї Землі, тому страждають і люди, і всі створіння.

Під час затемнення свідомість людини стає затуманеною затемненою. Її розум (усвідомлення і мудрість) послаблюються. Тому сонячне затемнення дає несприятливі впливи на людей, на суспільство, на нації і країни. У світі збільшується напруга і стреси, зростають руйнівні і нееволюційним тенденції. Цей вплив триває протягом двох тижнів (в перебігу однієї Пакши).

Згідно ведичного знання і традицій і науці Тантра-Джйотіш є ряд важливих рекомендацій і порад, яких краще дотримуватися під час сонячних і місячних затемнень (3 години до і після моменту затемнення):

* Не потрібно дивитися на затемнення (!), З цієї ж причини не варто дивитися на захід Сонця;

* Не варто виходити з дому / квартири (і тим більше не варто подорожувати)

* Бажано не бути на відкритому просторі, а знаходиться в закритому приміщенні;

* Не потрібно приймати їжу три години до і після часу максимального затемнення;

* Не варто водити машину;

* Потрібно уникати ділових, комерційних, фінансових дій;

* Не потрібно бути поблизу груп людей (уникати скупчень людей, натовпу);

* Рекомендується відпочивати;

* Краще медитувати і займатися іншими практиками для Духа.

 

Затемнення може негативно позначитися на самопочутті навіть практично здорової людини, особливо страждають розумово нестабільні і «метеорологічні залежні» люди.

Дослідження вчених-медиків показали вплив сонячного затемнення на людину. Були проведені медичні дослідження, які показали, що людський організм починає реагувати на це явище відразу, як диск Сонця закривається Місяцем. У гіпертоніків піднімається артеріальний тиск, серце збільшує силу викиду крові, але кров нерівномірно надходить в різні півкулі головного мозку; робота нервової системи порушується.

Під час Сонячного затемнення Сонце і Місяць з’єднуються (молодик), але поруч з ними знаходиться Вузол – Раху або Кету. Їх вплив робить сильний вплив на людину, в організмі йде потужне навантаження на систему регуляції (на цілісність функціонування єдності Свідомість + Сприйняття + Тілесність, є Сурʼя + Чандра + Шукра. Особливо небезпечні наслідки для здоров’я в день затемнення у людей з серцево-судинними патологіями, гіпертонікам, душевно неврівноваженим.

Тому навіть лікарі кажуть, в день затемнення краще не займатися активністю – дії будуть неадекватними і велика ймовірність помилок. Вони радять перечекати цей день. Особливо це важливо для вагітних жінок, оскільки вони максимально сприйнятливі, чутливі.

Під час місячного затемнення сприйняття (розум), мислення і емоційна сфера людей сильно вразливі. Тому зростає число психічних розладів у людей. Це пов’язано з порушенням роботи гіпоталамуса на психофізіологічному рівні, який відповідає Місяцеві (Чандрі). Можуть бути порушені гормональні цикли організму, особливо у жінок, і тим більш у вагітних.

Під час сонячного затемнення порушується робота таламуса, який відповідає Сонцю. Підвищується ризик серцево-судинних захворювань. Свідомість (внутрішнє «Я») стає замутненою. Наслідком цього може бути посилення напруженості і стресів у відносинах між людьми і в суспільстві в-цілому, зростання радикальних і агресивних тенденцій в країнах і світі в-цілому, неадекватні і необгрунтовані рішення / дії деяких політиків і керівників держав.

Земні наслідки затемнення – природні катаклізми, урагани, незвичайні метеорологічні явища, дивні прояви в природі, в тому числі дивна поведінка тварин.

Земні наслідки затемнення (у вигляді природних катаклізмів, наприклад, землетрусів або сейсмічної активності, цунамі, ураганів, незвичайних метеорологічних явищ) можливі протягом декількох тижнів після затемнення. Збільшується ймовірність збройних конфліктів (війн), пожеж, техногенних катастроф, падінь літаків, нещасних випадків в аеропортах або стартових майданчиках.

Можлива нестабільність в економіці протягом декількох тижнів після затемнення. У будь-якому випадку, затемнення приносять зміни в житті, як людини, так і соціуму. Трансформації, які несе затемнення, відчуваються як жорсткість або невідворотність подій, свого роду розплата або покарання ( «Закон Карми»). Деякі люди або групи людей (організації) можуть здійснювати дивні і божевільні вчинки. Один з світових лідерів може стати учасником трагедії або скандалу. Якийсь правитель (президент, король, перший міністр) може зробити божевільний вчинок, дурне рішення.

Ймовірна подія терористичної чи диверсійної діяльності. Тому потрібно максимально посилити безпеку, зберігати холоднокровність. Терористи будуть активні і можуть завдати свій удар. Можливі харчові отруєння. Вірогідні «бродіння» в умах великих груп людей і, як наслідок, протести, колективні акти, хвилювання, бунти, акції непокори.

Затемнення в якійсь мірі є «знаковою подією», тобто Знаком, Знаменням, яке вказує на трансформації, на фазові переходи в житті людини, організації, суспільства, країни або всього світу. У більшості випадків зміни пов’язані з матеріальними (в тому числі фінансовими), психічними (душевними), тілесними (фізичними) трансформаціями, що ми вважаємо стражданнями. Тому затемнення вважається негативним знаком. І його згубні результати концентруються в міру того, як час йде до дати / часу цього явища.

Наслідки затемнення швидше проявляються в 1) регіонах, які відповідають Раші [ «знаку сидерического зодіаку»], в якому вони відбуваються; 2) в місцях Землі, де вони видимі; 3) в областях життя, які відповідають Раші (наприклад, Врішабха-раші – місця відпочинку, Дхану-раші – храми, духовні заклади, ашрами, семінарії і так далі).

* * *

Під час затемнень краще, що ми можемо робити, це – звернутися до своєї Вищої Сили – до Духу, до Роду / Бога. Навіть якщо більшість людей навколо нас або весь світ «зійшли з розуму», то тим не менш у мене є моя Вища Сила (Дух, Бог), мій Борг (Призначення), і мені потрібно робити те, що я повинен робити. Практика для Духа ( «Духовна практика», медитація) – це головне, що мені допоможе під час місячного і сонячного затемнень, це і дасть мені усвідомлення, і допоможе моєму Роду допомогти мені, і буде створювати в моєму оточенні еволюційні, когерентні впливи.

Антон Кузнєцов - Майстер Школи Тантра-Джйотіша Ведаврата // Автор: Антон Кузнєцов (Ведаврат)
// Майстер і вчитель Тантра-Джйотіша

Сонячні та Місячні затемнення в 2015-2020 роках

Сонячні затемнення 2015-2020 Мічячні затемнення 2016-2020
20 березня 2015 року 9:45 UTC
Повне Сонячне затемнення.
4 квітня 2015 года 12:01 UTC
Повне Місячне затемнення
9 березня 2016 3:54 GMT+2  (Молодик)
Повне Сонячне затемнення.
23 березня 2016 14:00 GMT+2 (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
18 серпня 2016 11:26 GMT+2 (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
1 вересня 2016 11:03 GMT+2  (Молодик)
Кольцевое Солнечное затмение
16 вересня 2016 21:05 GMT+2  (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
11 лютого 2017 2:32 GMT+2  (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
26 лютого 2017 16:58 GMT+2  (Молодик)
Кільцеве Сонячне затемнення
7 серпня 2017 20:10 GMT+2 (Повний місяць)
Часткове Місячне затемнення
21 серпня 2017 20:30 GMT+2  (Молодик)
Повне Сонячне затемнення.
31 січня 2018 15:26 GMT+2 (Повний місяць)
Повне Місячне затемнення
15 січня 2018 23:05 GMT+2  (Молодик)
Часткове Сонячне затемнення
13 липня 2018 4:47 GMT+2  (Молодик)
Часткове Сонячне затемнення
27 липня 2018 22:20 GMT+2  (Повний місяць)
Повне Місячне затемнення
11 серпня 2018 11:57 GMT+2  (Молодик)
Часткове Сонячне затемнення
6 січня 2019 3:28 GMT+2  (Молодик)
Часткове Сонячне затемнення
21 січня 2019 7:16 GMT+2  (Повний місяць)
Повне Місячне затемнення
2 липня 2019 21:16 GMT+2  (Молодик)
Повне Сонячне затемнення
16 липня 2019 23:38 GMT+2  (Повний місяць)
Часткове Місячне затемнення
26 грудня 2019 7:13 GMT+2  (Молодик)
Кільцеве Сонячне затемнення
10 січня 2020 21:21 GMT+2 (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
5 липня 2020 21:12 GMT+2  (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
21 червня 2020 8:41 GMT+2 (Молодик)
Кільцеве Сонячне затемнення
5 липня 2020 6:44 GMT+2  (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
30 листопада 2020 11:29 GMT+2 (Повний місяць)
Напівтіньове Місячне затемнення
14 грудня 2020 18:16 GMT+2 (Молодик)
Повне Сонячне затемнення

 

(Visited 883 times, 1 visits today)