«Що означає вираз “інтелект нас захоплює “?»

Від admin

tantra-jyotish-12Майже завжди ми знаходимося у сфері інтелектуального мислення, але, хоча б інколи, необхідно намагатися з цього стану виходити.

Насправді, наше життя протікає всередині нас, в тому, як ми сприймаємо все, що з нами відбувається. Ми проживаємо життя не зовні, не в предметах і подіях, а в наших відчуттях від них. А люди часто забувають про це. Їм здається, що щастя чекає їх десь “за рогом”, варто ще трохи “накопичити” і ось вона — довгоочікувана радість, у вигляді нової моделі телефону, автомобіля або модних шпалер.

Люди абсолютно загубили здатність “відключати” інтелект і жити в реальному, внутрішньому світі. Вони занадто спрямовані “навколо”. Проте, жодне матеріальне придбання не принесе довгоочікуваного щастя, якщо людина не навчиться зупинятися й прислухатися до своїх реальних відчуттів.

Особливо це актуально зараз, коли інформація набула явно агресивного характеру. Вона обрушується на людей всюди, буквально вторгається в нас. Це — і нав’язлива реклама, і непотрібна, примітивна музика в радіоефірі, і багато чого іншого.

Необхідність вміння абстрагуватися від оточуючого нас інформаційного потоку — це зараз питання не просто внутрішнього душевного спокою, фізичного здоров’я, але і шлях духовного зростання.

Такою буде відповідь на це питання в загальному його розумінні.

А для того, щоб відповісти на нього з точки зору Джйотіша, нам необхідно знати про сім фундаментальних Сил (Грах), серед яких інтелект (Будха) займає останнє, сьоме, місце. Що вже говорить саме за себе.

Отже, коли людина помічає, що інтелект її захоплює і намагається вийти з-під її впливу, то вона потрапляє під вплив найближчої по ієрархії Сили. А наступна Сила після Буддхі — це Шукра. Її сфера — це чуттєві відчуття. Людина починає помічати оточуючу її красу, отримує різноманіття відчуттів, смаків, отримує задоволення від того, чим вона займається. Це, звичайно, не ідеальний рівень життя, і на ньому не можна весь час перебувати, але це вже краще, ніж бути під постійним контролем інтелекту.

Звичайно, можна “переступати” через рівні ієрархії, і вийти з рівня Буддхі на якийсь більш глибокий внутрішній рівень, але, зазвичай, це складно.

Наступний рівень ієрархії Сил — Мангала (Марс). Цю Силу, а точніше: цю і попередню, зручніше представляти у вигляді пари, за аналогією пари “чоловік-жінка”. Причому, чоловік і жінка — в їхніх звичайних, земних проявах. Тобто, жінка, як створіння, яке любить комфорт, задоволення (Шукра), а чоловік, як прояв активності, сили, прагнення до дії, досягнення (Мангала).

Як у житті можна помітити, відчути цей перехід?

Коли людина перебуває у спокої, то, швидше за все, вона на рівні Шукри, вона — чутна, насолоджується. Стан Мангали — це коли людина каже: «Я — особистість, я — особлива, я — унікальна, я хочу діяти!». Може бути, вона нічого і не зробить, може їй завадить лінь, інертність, або відсутність можливості на даний момент, але вона вже не знаходиться на рівні інтелекту, і це добре.

Коли людина правильно чергує стани “активність-пасивність”, “праця-відпочинок” — це прояв пари Мангала-Шукра. І ця його життєва позиція набагато краще стану Будхи.

Людина трудиться і отримує насолоду від плодів своєї праці, своєї активності. Будха ж розмірковує, аналізує, але далі не просувається.

Докладніше дізнатися про якості вже згаданих Сил, і вивчити інші можна на моїх семінарах з Тантра-Джйотіша “Сім Сил”. На цих заняттях я пропоную саме не інтелектуальне знання, інформацію, а можливість отримати реальний, особистий досвід Грах (Сил), тобто отримати Знання.

(Visited 90 times, 1 visits today)