«Джйотіш і Тантра співставні?»

Від admin

4.1Багатьом відомо, що Джйотіш — це ведична астрологія, а Тантра — це якісь парні техніки або технології для пробудження енергій. І звідси мається на увазі, що ці дві системи не зовсім порівнянні. Але це не так. І думка ця існує лише від того, що ми не зовсім розуміємо в чому ж насправді суть Джйотіша, і в чому суть Тантри.

Тантра-Джйотіш — це суб’єктивна наука, і я хочу приділити цьому особливу увагу і докладно пояснити що таке Тантра-Джйотіш, оскільки це дуже важливо. Саме на Тантра-Джйотіш будується вся школа мого Вчителя, і всі технології, які він і я використовуємо для аналізу карти народження, для проведення семінарів, консультацій, для відповідей на будь-які питання, і взагалі, для всього в цьому житті.

Джйотіш — це наука отримання Знання, або, як я вже говорив — наука Всезнання. А Тантра — це головна технологія в Джйотіш.

 

«Тантра» на санскриті складається з двох слів: «Тан» (або «Тану») і «Тра». «Тан («Тану») — це тіло, а «Тра» — це інструмент або прилад, або технологія. За аналогією «Мантра»: «Манас» — розум, «Тра» — інструмент. Таким чином, Мантра — це інструмент, або технологія для розуму, це спеціальна думка, звук. «Янтра»: «Ян» — це образ, Янтра — технологія, що використовує візуальні зображення для досягнення якихось цілей.

Отже, Тантра — це така технологія, при якій тіло використовується, як інструмент для досягнення якихось цілей. Це найбільш універсальна і найефективніша з усіх технологій. І ми всі її використовуємо, просто часто не знаємо, або не помічаємо цього. Наприклад, використовуємо Тантру під час прийому їжі. Якщо ми пробуджені, усвідомлені, уважні, то ми не просто їмо, а отримуємо від їжі якесь відчуття, отримуємо досвід цієї їжі. У даному випадку це вже — Тантра, в контексті їжі.

Отже, ми їмо, і у нас з’являється досвід. Тепер важливо простежити його, звернути увагу на результат. Результат може бути і швидкий, такий як — задоволення, насичення, післясмак, а так само і пізніший, такий як загальний вплив цієї їжі на нас: на організм, на особистість, на свідомість. І якщо всі ці результати благотворні, то ми робимо висновок, що з’їли правильну, корисну їжу, отримали позитивний тантричний досвід.

Точно також і дихання може бути тантричним досвідом. Необхідно відчути, як під час видиху ми поширюємо частинку себе, впливаємо на оточення, а під час вдиху ми щось для себе з простору отримуємо.

Тантру часто асоціюють з якимось особливим видом сексу, нібито духовним. Насправді, що таке секс? Це використання тіла для отримання відчуттів, тобто, дійсно, свого роду — тантра. Коли чоловік і жінка вступають у фізичний контакт, вони відчувають відчуття. Однак, не потрібно розглядати настільки вузько — це може бути і секс, і якісь інші рухи, дії, події, коли в їхніх тілах з’являється досвід. Тут так само важливий результат, якщо пара здійснює правильні дії, отримує позитивний досвід, то цей досвід оживляє в них якісь сили, на санскриті — Девата або Грахи, і тоді у них дійсно буде від цього і духовний розвиток. Однак, треба розрізняти, що розвиток відбувається не в наслідок просто сексу, фізичного контакту, а в наслідок того, що вони отримують корисний, еволюційний, ефективний досвід.

Якщо людина зможе вибудувати все своє життя через Тантру, вона зможе абсолютно по іншому її проживати. Наприклад, під час їжі вона зможе відчувати і розуміти, що вона їсть і як, яку енергію вона отримує від цієї їжі, куди вона спрямована: вниз — в живіт, в тяжкість, або вгору — до Духу. Така людина стане сильніша духом, зможе яскравіше відчути, що живе, в ній з’явиться більше енергії, а в її діяльності відкриються нові перспективи, з’явиться ініціатива, вона стане набагато ефективнішою.

Особливо, якщо це чоловік, і він проживає життя через Тантру. Він зможе більше творити, діяти. Їжа дає йому енергію для творчості, активності. Секс — його надихає, одушевляє, дає багато енергії, бажання діяти, а не несе лінь і апатію. Він стає одухотвореним, окриленим, а його жінка стає для нього музою, у тому числі і на фізичному рівні.

Тому, якщо подивитися на Тантру глибоко і правильно, то Джйотіш і Тантра не просто пов’язані, а одне неможливе без іншого. Джйотіш неможливий без досвіду, оскільки досвід — це джерело знань, джерело відповідей на питання. А Тантра марна без Джйотіша, марна без мети.

(Visited 145 times, 1 visits today)