Різниці моментів (різний час і навіть різні дні) в початку і закінчення тітхі [місячних днів] бувають з кількох причин:

По-перше, для вказівки моменту (дати / часу) початку тітхі [місячної доби] потрібно враховувати, що для різних місць на Землі слід застосовувати різні Часові пояси.

По-друге, є різні принципи (правила) відліку (математичного обчислення) моменту початку тітхі (або по кутовий різниці координат Чандри [Місяця] і Сурʼї [Сонця], або з моменту сходу сонця в даному місці на Землі, і інші).

По-третє, люди роблять помилки в розрахунках або створенні / інтерпретації Ведичних календарів.

Велика різниця, іноді в цілу добу, існує тому, що вайшнави вважають, що тітхі [місячні дні] починаються зі сходом Сонця і тривають до моменту наступного сходу в даній місцевості.

Якщо різниця між двома Ведичними календарями невелика (особливо якщо вона кратна цілому числу годин!), То, ймовірно, справа відмінності місцевого часу, для яких складені ці календарі або зроблені ці розрахунку, тобто причина – в зсуві часу між часовими поясами.

Нижче наведено алгоритм, який застосовує Антон Кузнєцов (Ведаврат) для своїх сайтів www.Vedavrat.org, www.1-veda.info, www.jyotisha.net та інших. Для цього слід використовувати програми з Джйотішу [Ведичної астрології], які початком тітхі вважають моменти часу, коли кутова різниця між координатами (довготами) Чандри [Місяця] і Сурʼї [Сонця] кратна 12° (12 кутовим градусам). Даний математичний астрономічний алгоритм описаний на сайті 1-veda.info.

Так званий «вайшнавській алгоритм» розрахунку початку (тобто, правила визначення початку тітхі [місячних] днів в момент сходу сонця в даній місцевості для даного дня) описаний в численній вайшнавській літературі. Запитуйте це у тих, хто робить т.з. «Вайшнавські Ведичні календарі».

Математичне пояснення Ведичних календарів (значень часу в календарях) на сайтах Антона Кузнецова (vedavrat.org, 1-veda.info та інших) на прикладі розрахунку для Тритья-тітхі в квітні 2010 року наведено нижче.

На сайті вказано наступні дані:
початок = 2010 / квітень / 16 15:43,
закінчення = 2010 / квітень / 17 15:15.

Як розраховані ці два моменти (початок і кінець)?

  1. Початок тітхі = 2010/04/16 15:43.

На цей момент часу будь-яка програма з Ведичної астрології дає такі кутові координати (довготи) Сурʼї [Сонця] і Чандри [Місяця] для часового поясу і географічних координат Києва (GMT + 2):
Sy = 02°25’07” Меша-раші [сидеричний знак « Овен »];
Ch = 26°25’27” Меша-раші [сидеричний знак « Овен »].

Рахуємо який був номер тітхі за формулою Номер-Тітхі = [(Довгота-Чандри – Довгота-Сурʼї) / 12°] + 1 :

[(Ch-Sy) / 12°] +1 = [(26°25’27”- 02°25’07”) / 12°] + 1 = [~ 24° / 12°] +1 = 2 + 1 = №3.

Значить в зазначений момент почався 3-й тітхі – Трітья. І, оскільки різниця дорівнює точно 24°, то цей момент (2010/04/16 15:43) – це строгий точний момент початку цього тітхі (як відомо: різниця 0° – це початок 1-го тітхі; різниця 12° – це початок 2-го тітхі; різниця 24° – початок 3-го тітхі; і так до 348°).

При зміні часу на годину раніше (тобто 14:43) координати Сурʼї і Чандри для даного географічного положення і поясного часу такі:

Sy = 02°22’43” Меша-раші;
Ch = 25°53’11” Меша-раші.

[(Ch-Sy) / 12°] +1 = [(25°53’11 “- 02°22’43”) / 12 °] + 1 = [~ 23°31’/ 12°] +1 = 1 +1 = №2.

Отже, годину раніше був ще 2-й тітхі – Двітья.

Через годину (на годину пізніше, о 16:43) довготи Сурʼї і Чандри для даної географії і різниці з Гринвічем:

Sy = 02°27’34” раші Меша;
Ch = 26°58’16” раші Меша.

[(Ch-Sy) / 12°] +1 = [(26°58’16”- 02°27’34”) / 12°] + 1 = [~ 24°31’/ 12°] +1 = 2 +1 = №3.

Отже, пішов вже наступний 3-й тітхі Трітья (різниця Чандра-Сурʼя збільшилася з 24°00’до 24°31′, тобто Чандра «втекла» ще на 31 кутову хвилину).

Зробимо важливий висновок:

Якщо час початку місячного дня (тітхі) у розглянутий день (15:42) зрушити вперед або назад, то розрахунок (для тих же географічних координат і того ж часового поясу) вже перестане вказувати момент початку даного місячного дня.

  1. Закінчення тітхі = 2010/04/17 15:15.

Для цього моменту всі програми з Ведичної астрології (Джйотіш) повідомляють такі довготи Сурʼї і Чандри (для поясного часу і географічних координат цього ж міста):

Sy = 03°22’42 ” Меша-раші [сидеричний знак « Овен »]
Ch = 09°22’59” Врішабха-раші [сидеричний знак « Телець »] (Це ж = 39°22’59” від початку зодіаку).

За тією ж самою формулою знайдемо номер тітхі:

Номер-Тітхі = [(Довгота-Чандри – Довгота-Сурʼї) / 12°] + 1

[(Ch-Sy) / 12 °] +1 = [(39°22’59 “- 03°22’42”) / 12°] + 1 = [~ 36° / 12°] +1 = 3 + 1 = №4.

Отже, в цей час почався 4-й тітхі. І при цьому різниця Чандра-Сурʼя дорівнює 36 градусів, отже то був точний момент початку цього місячного дня.

(Visited 53 times, 1 visits today)
0
Антон Кузнєцов: в чому причина різних моментів початку тітхі [місячних днів] в Ведичних календарях з різних джерел?
Антін Кузнецов: Що таке взаємини, стосунки? Кожна ситуація мого життя вказана в моєму тілі: це — відчуття, емоції, настрій, почуття Сфера взаємин — стосунків між людьми — найбільше зі всіх сфер життя людини пов'язана з нашими відчуттями у своєму тілі. Яки мої відчуття в тілі я маю...
9 видів кави та 9 Грах ― Сил життя. Прояви дев'яти Грах (“планет”) в житті  та  у напоях з кави...     Що я знаю точно в своєму житті? Те що я є, я існую. Це знання ― відчуття ― це Сила “я є”, Сила Буття / Існування, Сила Свідомості, Сила Суті.     Це - головн...
«Зодіак як небесна механіка» – Олег Бокачов Олег Бокачов: семінар «Зодіак - Небесна Механіка» системний підхід до Ведичної Астрології Джйотіш "Що всередині - то і зовні. Що в тонкому - то і в грубому. Коли ми зрозуміємо і відчуємо це настільки, щоб проживати, тоді й почнемо отр...
Групи Майстерності Джйотіш-Школи “Ведаврата” («Ведична астрологія») – практичне навчання.... Навчання в Групах Майстерності Школи "Ведаврата" Тантра-Джйотіш («Ведична астрологія») - практичне заняття ' Школа Тантра-Джйотішу («Ведичної астрології») 'Ведаврата' продовжує регулярні практичні заняття в "Групі Майстерності науки Джйо...
Тантра-Джйотіш – це наука про Сили життя (Грахи) та їх вплив на людину.... Тантра-Джйотіш — це незвичайний і ефективний підхід до отримання знань за допомогою фундаментальних принципів науки Джйотіш . Якщо звичайні розділи Джйотішу — Джатака, Німітта, Прашна і Мухурта — головним чином використовують карту народжен...
Тантра-Джйотіш про підготовку до зачаття. Зачаття - це є таїнство... це одне з найважливіших подій у житті жінки. Воно настільки змінює її, що вона стає повністю іншою усередині — на рівні відчуття і почуттів... А для чоловіка зачаття дитини - це подія, що дозволяє йому посилити і...
Ведичний календар: коли починається Сонячний і Місячний новий рік?   У давніх цивілізаціях — Мезенской, Трипільської, Ведичної і інших — люди жили в злагоді з Вищими Силами, з Природними Закономи. І тому вони кожен день відзначали (оживляли і дякували) певну Силу життя, певну якість Свідомості. Зі ...
Джйотіш (Ведична Астрологія) – це є наука чи ні? — відповідь Антона Кузнецова... Антон Кузнецов: Тантра-Джйотіш (Ведична Астрологія) - це є наука чи ні? Щоб оцінити і зрозуміти Ведична Астрологія (Джйотіш) - це наука чи ні, потрібно просто знати - що таке наука і розуміти різницю між об'єктивними і суб'єктивними наукам...
Як практично використовувати Тантра-Джйотіш і знання про Сили Життя (Грахи)? {#15}... Для чого нам потрібні знання про Грахи — Сили Життя? Як ми можемо ПРАКТИЧНО їх використовувати?  Десять відкриттів, які Ви зробите, познайомившись з головними Силами Життя — з «Грахами» — та ієрархією в них, Ви дізнаєтеся: Як можна п...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *