22 грудня – день зимового сонцестояння.
“Школа Ведаврата” з нагоди Сонцестояння та Різдва Світла Дажбога 

Доба (“день”) / добовий цикл

* 22-грудня зимове-сонцестояння день-і-ніч доба цикл добовий денний *Якщо ми захочемо дізнатися — тобто досліджувати і відчути — коли починається день, то ми точно відчуваємо, що день – Новий День – починається вранці, а точніше на сході Сонця.

Цей день (цю добу), який ми відчуваємо як реальний щоденний (добовий) цикл, навіть так і варто називати – «сонячний день», «сонячна доба».

Тобто, наш реальний «день», який підтверджується власними відчуттями, – це є «сонячний день». І початок дня – це схід Сонця.

 * 22-грудня зимове-сонцестояння Дажбог-Сурья коляда-коло-так Адіт’я Сонце Sol-invictus *Тоді ж, що ми відчуваємо і що відбувається в так звану «північ» («середину ночі»), яка в деякому сенсі відповідає часу 12:00 ночі (“00:00”)?

Ми відчуваємо мінімум Світла і мінімум Сили Сонця (Сурьї), зрозуміло в контексті добового («денного») циклу. А значить мінімум Сил Світла (Сил Духу, Сил Роду / Бога). І навпаки, опівночі максимально присутня ​​Темрява (Мати) і оживлені Сили Темряви, Сили Природи (Чандри), – якщо оцінювати добовий («денний») проміжок.

І тоді зрозуміло, що відбувається опівночі, і як краще – ефективно і за призначенням – використати цей час.

І до речі, за іншим принципом, цей момент («північ», 12:00 ночі) – це не є «середина ночі», а є лише її початок, оскільки з заходу Сонця до півночі йде “Вечір”, а з півночі до сходу – це “Ніч” (відповідно, з Сходу до полудня – це “Ранок”, а з полудня до заходу Сонця – це “День”, ‘afternoon’).

Рік / річний цикл

* 22-грудня зимове-сонцестояння Дажбог Дажьбог Даждьбог *  Можна розглянути — тобто досліджувати і відчути — теж саме для щорічного циклу (в контексті річного періоду часу).

Ми відчуваємо що рік — річний цикл, Новий Рік — починається Навесні (приблизно в кінці березня або на початку квітня), і не тільки тому що «життя пробуджується під впливаємо сонячних променів», а тому що є відчуття Початку, тобто є досвід початку нового щорічного циклу, початку нового річного періоду. Таким чином, Новий рік припадає на весну (або на 21 березня {тропічний}, або на 14 квітня {сидеричний}).

Весна – це «Схід Року». Цей рік, який ми відчуваємо як реальний щорічний цикл, так і варто називати – « сонячний рік » («Ніраяна-рік»).

Тобто, наш реальний і підтверджуваний нашими відчуттями «рік» – це «сонячний рік». І початок року, тобто реальний “Новий Рік” – це початок Весни.

А що ж ми відчуваємо і що відбувається в так званий сучасний «новий рік» (у святкування Нового року за григоріанським календарем), яке відбувається “1 січня” (в день початку місяця дволикого «январіуса»)?

Ми відчуваємо мінімум Сил Світла/Сонця (Сурї ) серед усього річного циклу, мінімум Сили Духу (Роду/Бога), і одночасно відчуваємо Народження Нового Світу (Різдво Світла Бога), саме народження Нового Світу, а не «Нового року».

 * 22-грудня зимове-сонцестояння різдво-світла-Дажбога *У цей час (а точніше ще раніше – не 1 січня, а 22 грудня в день зимового сонцестояння) народжується «Нове Сонце» («Новий Сур’я»), тобто народжується його Нове Світло (Боже Світло) . Це час вважається важливим святом в багатьох традиціях і називається «Різдво Світла Бога» («Різдво»), «Різдво Світла Дажбожого». При цьому даний прояв (втілення) Дажбога (Сур’ї) називають Коляда, “Сол Інвіктус”, Адіт’я , Мітра і так далі.

Тут не потрібно розуміти «Світло» в примітивному, матеріалістичність розумінні. Світло (Вище Світло, Світло Бога) показує найголовніший Принцип Всесвіту, фундаментальний Закон світобудови – Принцип Світу, тобто Закон Єдиноначальності, Закон Ієрархії (тобто Принцип Духу, Принцип Роду/Бога).

 * 22-грудня зимове-сонцестояння - Різдво Світла Дажбожого *Й одночасно з Народженням Нового Світу (в Різдво Світла Бога), в «опівночі року» – тобто взимку, 22 грудня (під час сонцестояння) – максимально присутні і оживлені Сили Тьми/Матері-Природи, Сили Матерії, Сили Місяця (Чандри, Природи) серед періоду річного циклу.

Тоді зрозуміло, що відбувається в зимове сонцестояння, і як краще використати цей час. Крім того, якщо ми – люди Світу, то 22 грудня нам слід святкувати Народження Божого Світла («Різдво Світла Бога», «Різдво», «Різдво Світла Дажбожого»).

До речі, слово «святкувати» в української мові походить від слова «свято» (в-лужицьке ‘swjato’; ніжне-лужицьке ‘swěto’; праукраїнське слово ‘svęto’). Це, по-перше, показує давню і сутнісну зв’язок кожного свята, кожного святкування зі Світлом (Боже Світло, Принцип Єдиноначальності / Закон Ієрархії – Сурья, Дух, Рід/Бог). А, по-друге, «свято» і «світ» родинно слову «сивий» («Сивий Бог»), тобто пов’язано і з Богом Сива (Шіва, «Сивий Місяць»), він же Сивий Велес, він же Янус («Январіус»).

Знову ж таки, слова «святий» і «світлий» походять від цього ж найдавнішого і найважливішого кореня «свято» / «світ» (в.-лужицьк. ‘swjato’; н.-лужицьк. ‘swěto’; др.-укр. ‘svęto’). Як і слова «просвітлення», «освіта» і подібні.

// Автор: Антон Кузнецов.

«*» «*» «*»

 * 22-грудня зимове-сонцестояння - Різдво Світло Дажбог - Коляда Колядка b *У це свято Народження (Різдва) Божого Світла – 22 грудня, під час зимового сонцестояння – Школа Тантра-Джйотіша «Ведаврата» робить Вам подарунок: можливість подивитися запис одного з семінарів або вебінарів Вчителів/Майстрів нашої Школи, якщо Ви поділитеся цим записом або цим текстом в соціальній мережі. Якщо Вам це цінно або цікаво, то надішліть нам (на gmail-адресу org@ved.bz) посилання на Ваш запис (‘post’) в соціальній мережі.

// Команда “Школи Ведаврата” – Тантра-Джйотіш 
www.uk-ua.Vedavrat.org  |  org@ved.bz

(Visited 348 times, 1 visits today)
0
22 грудня – день зимового сонцестояння, день Різдва Світла Дажбожого | “Школа “Ведаврата”.
Рахманський Великдень / Права середа – стародавнє українське та білоруське свято ... Стародавнє свято "Рахманський Великдень", «Права середа», "Суха середа", «Преполовеніє» Рахмани / брахмани — це є благочестиві, блаженні люди. Своє життя вони проводять у особливому стану свідомості. У деякому сенсі вони живуть в позачасов...
Ведичне свято Акшая-Трітія. У 2019 році – 7 травня (з сходу Сонця до заходу).... У 2019 році свято Акшая-трітія попадає на 7 травня {в інші роки це свято в інші дати}. Акшайа-Трітія припадає на третю місячну добу (Трітійа) місячного місяця 'Вайшакха'. У 2019 році Акшая-трітія триває приблизно з 05:24 до 23:47. Ал...
60-річні цикли життя людства і новий цикл 2014-2074 років 19 червня 2014 року розпочався новий 60-річний період в житті людства, тобто в долі всіх людей Землі. Два головних цикли з глобальних періодичних змін у світобудові — це 12-річний і 60-річний цикли. У давніх цивілізаціях люди жили в ...
Антін Кузнецов: Що таке взаємини, стосунки? Кожна ситуація мого життя вказана в моєму тілі: це — відчуття, емоції, настрій, почуття Сфера взаємин — стосунків між людьми — найбільше зі всіх сфер життя людини пов'язана з нашими відчуттями у своєму тілі. Яки мої відчуття в тілі я маю...
Водохрес / Водохреще / Водоосвячення / Водоосвітлення — давнє свято вшанування Води.... ' Водохрес (Водохреща / Богоявлення / Водосвяття) Різдво Богині Дани На 12-й день від Різдва святкують Богоявлення — Водохрес (Водохреща). Сонце ввечері заходить у світові Води й освячує їх, тому називається це явище Водосвяття, Водо...
Свято (holiday) та культура як сукупність цінностей людства/громади. — Антін Михайлович Кузнецов, стаття+відео.... 1. «Свято» - це святий (сакральний) день чи пустий (бездіяльний) день? Свято (укр.) — Свята (біл.) — HolyDay (eng.) .. Свято - це первинний прояв культури людства. Цивілізаційний культурний сенс свята - в тому, що через свята форму...
Предки – прародичі по чоловічій лінії, пращури, прадіди, представники Родової лінії.... Предки - це батько й прадіди по чоловічій лінії, з яких виходить Рід людини — пращури, родоначальники, представники Роду Мої предки - це ті, хто був до мене. Мої предки намагаються допомогти мені як нащадку. Тому слід з повагою зверт...
Які є проблеми у взаєминах? Які існують проблеми у відносинах, і до кого звертатися за відповідями? Які неприродні та природні стосунки між чоловіком і жінкою? Що таке гармонія — ієрархія — взаємин у родині? У чому причина конфліктів у взаєминах?...
Слово “чоловік” — етимологія та значення. Слово "чоловік" - етимологія 1. чоло ("на чолі") — етимологія: "чоло" = «цвіт», тобто «найліпша частина». "Чільний" — від іменника "чоло", який — від праслав. *čelo (церк.-слов. челесний — «вищий, головний», ст.-слав. чоло, укр....
Позначено на:                                                                                    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *